O mnie

Jestem doktorem matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Moje naukowe zainteresowania są związane z teorią mnogości, więcej o tym co robię można zobaczyć tutaj — przede wszystkim w zakresie struktury prostej rzeczywistej. Trochę obok (choć niedaleko) teorii mnogości, interesują mnie tematy związane z teorią automatów.

Jestem także absolwentem informatyki. Czasem coś zdarza mi się robić jako programista.

Lubię prowadzić zajęcia. Więc zdarza mi się to robić. Głównie dla studentów na UW. Część materiałów z prowadzonych zajęć wrzucam tutaj.

Jak wiadomo, matematyka ,,szkolna” zupełnie nie oddaje tego, co w matematyce fajne, i… no dobra, użyję tego słowa, piękne. Dla mnie matematyka to niesamowita własność świata i jednocześnie dowód wielkości ludzkiego umysłu, ludzkich możliwości. Dlatego też staram się zajmować czasem popularyzacją matematyki.

Jestem mężem mojej cudownej żony Kasi, która jest fizykiem. Wolny czas i wolne pieniądze poświęcam często na podróżowanie. Bardzo chętnie w góry, bardzo chętnie daleko. Podróżując robię zdjęcia, czasem też tworzę swoją muzykę. Gram na gitarze i ukulele.

Jestem też instruktorem harcerskim. Prowadziłem kiedyś drużynę, a teraz zajmuję się głównie pracą z kadrą i kształceniem nowych instruktorów.

Moje pełne CV możesz znaleźć tutaj.