Bioinformatyka UW Forum

Koło Naukowe => Portal z zadaniami => Wątek zaczęty przez: maciosz Grudnia 28, 2014, 10:06:35Tytuł: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Grudnia 28, 2014, 10:06:35
Zgodnie z sugestią Mateusza każde zadanie trzymamy w osobnym wątku, dzięki czemu możemy łatwo każde znaleźć i dowolnie dyskutować nad jego dokładną treścią.
Moim zdaniem w tym wątku możemy też trzymać dyskusje nad wyglądem strony etc. Możemy to przedyskutować niżej, jeśli ktoś ma coś do powiedzenia w tej kwestii ;)


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: Behoston Grudnia 29, 2014, 10:19:31
jak się komuś chce to można temat poprzedzać dla biologii dla informatyki to także ułatwi potem sortowanie zadań


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Stycznia 15, 2015, 04:12:52
Uwaga wątek staje się publiczny, nie piszcie bardzo głupich rzeczy ;)

Dyskusję o samej stronie z powrotem wywaliłam. Tu są tylko zadania.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: Behoston Lutego 11, 2015, 06:13:09
Mam pytanie jaką zasadą się kierujemy przy pisaniu zadań? Piszemy w pseudokodzie czy np możemy pisać bezpośrednio w pythonie.
Moim zdaniem lepiej zrobić założenie, że piszemy w pseudokodzie żeby nie wymuszać.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Lutego 12, 2015, 01:56:10
Jeżeli chcemy umieścić jakiś kod byłoby najlepiej, gdyby był  pseudokodzie, zgadzam się w pełni.

Gdzieś na początku spotkań padła propozycja żeby każde zadanie zawierało wzorcowe rozwiązanie, w sensie nie odpowiedź, tylko kod, który do niej prowadzi (miałoby to zwłaszcza sens gdybyśmy do zadań losowali dane wejściowe, a nie mieli je z góry ustalone). Wtedy musiałby być w jakimś języku, i tu oczywiście pierwszy nasuwa się python, a zaraz potem kolejne rozwiązanie - żeby w miarę możliwości było to napisane w kilku językach i użytkownik wszystkie te wersje mógł sobie przejrzeć. Jednak pomysł ten nie był dawno poruszany (np. na spotkaniach z Pawłem, kiedy rozmawialiśmy o tym, co jeszcze jest potrzebne etc.) i nie jestem pewna, czy nadal jest żywy; zwłaszcza, że już zgodziliśmy się, że nie wszystkie zadania muszą wymagać zakodzenia czegoś.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: Behoston Lutego 12, 2015, 02:07:19
czyli mam pisać w pythonie np a potem dopisać javę i c++?
Bo innych języków nie znam

proponuję dać jakieś przyciski na stronie które wyświetlają tylko kod w danym języku


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Lutego 14, 2015, 12:44:24
Ale co, w treści zadania? Tak jak pisałam, wydaje mi się, że najlepiej w pseudokodzie. A jesli chodzi o przykładowe rozwiązanie to tak jak pisałam, na razie nie jestem nawet pewna czy coś takiego w ogóle będzie. Jeśli będzie to - tak, najlepiej na razie w pythonie, potem się ew. dopisze jeszcze jakieś inne, może zrobi ten przycisk wyświetlający tylko w danym języku kod.
Jeżeli jest potrzebny kod w treści zadania a nie bardzo pasuje pseudokod no to najlepszym wyborem wydaje mi się python.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 01, 2015, 11:11:14
Pisząc treść zadania oznaczajcie hasztagiem trudne słowa, które trzeba będzie wytłumaczyć. I najlepiej od razu komponujcie też jakąś definicję, jeśli macie wenę. Przypominam jak to działa: w treści zadania jeżeli pojawia się jakieś pojęcie do wytłumaczenia można sobie na nie kliknąć i przeczytać definicję, jak również przejść do słownika wszystkich takich trudnych pojęć i poczytać sobie każde. Nie musimy ręcznie wprowadzać tych definicji przy każdym wystąpieniu pojęcia, wystarczy, że zrobimy definicję, a w treści zadania pojęcie będziemy oznaczać #o tak.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 04, 2015, 01:18:18
Czy Waszym zdaniem te hasztagi też powinny potem być w osobnych wątkach? Na razie moje dodaję do mojego zadania, ale może warto je wydzielić. Sama nie wiem.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: pjankowski Marca 04, 2015, 10:28:32
Moim zdaniem warto je oddzielić dla lepszej organizacji, ale z przyczyn wiadomych proponuję póki co bardziej skupić się na zadaniach.


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 10, 2015, 12:11:50
Jak być może zauważyliście, wprowadziłam znakowanie wątków innymi ikonkami w zależności od tego, na jakim etapie jest zadanie. Oto legenda:
- kciuk w górę: zadanie gotowe (przynajmniej jak na ten etap, być może trzeba będzie jeszcze nad nim popracować np. gramatycznie przed wrzuceniem na stronę, ale na razie zajmijmy się innymi)
- znak zapytania: czegoś jeszcze brakuje, np. czekamy na info czy jakieś rozwiązanie przejdzie albo brakuje danych inputowych czy coś, ale generalnie jest juz prawie gotowe
- żarówka: zadanie zaklepane (żarówka, bo ktoś nad nim myśli)

Umówmy się, że tylko ja mam prawo zmieniać ikonki. ;)


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 10, 2015, 02:48:03
pytanie: czy wrzucamy nasze testy (nie jest dobrze gdyby były publiczne)?
pytanie_2: jak zgłaszamy się do testowania?


Tytuł: Odp: Zasady
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 10, 2015, 04:18:05
Proponuję nie wrzucać. Niech testuje tester. Jak będzie chciał to się zgłosi po skrypt testujący. Tu co najwyżej możemy się podzielić jak nawiąże się dyskusja, w czasie której ktoś będzie poddawał w wątpliwość rozwiązywalność przykładu, i autor będzie chciał udowodnić, że przeciez napisał skrypt, który znajduje rozwiązanie.

Formalne testowanie będzie się odbywało jak już zadania będą mogły pojawiać się na stronie, żeby testować nie tylko ich sensowność, ale i że tak powiem techniczną poprawność (czy treść i odpowiedź zostały poprawnie wprowadzone).


SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal