Bioinformatyka UW Forum

Wszyscy => Support => Wątek zaczęty przez: Behoston Marca 13, 2014, 12:39:44Tytuł: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 13, 2014, 12:39:44
Myślę, że styl forum mógłby się zmienić.
Wytłumaczę raz jeszcze tłustym drukiem o co mi chodzi.

Forum stoi (chyba) na domyślnym stylu z przed wielu lat, wygląda jak zakurzony warez. Dodatkowo ktoś widać coś testował jakieś kalendarze (2 albo nawet 3) i inne cuda i tak sobie wiszą nieużywane. Je trzeba wywalić albo ukryć i użyć dopiero jak będą potrzebne. Co do stylu to nie jest on ładny i to nie jest kwestia gustu. Można ten styl uprościć i dać mu jakieś mniej mdłe kolory.

Ot przykładowy, pierwszy lepszy styl:
http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2755 (http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?lemma=2755)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 13, 2014, 06:01:35
No... ładny. Aczkolwiek nie powiedziałabym że ładniejszy od tego teraz. Owszem, to prawda - forum stoi na tym samym stylu od bodajże sześciu lat, co jak rozumiem w skali Internetu oznacza za-dużo. Nie rozumiem o co chodzi z kilkoma kalendarzami, widzę jeden kalendarz, owszem, nieużywany zbyt intensywnie, ale wiszący sobie grzecznie z boku na dole i nie wadzący nikomu. To nie jest nasza strona internetowa, która ma być reprezentatywna i piękna i w ogóle, to tylko forum, i to stworzone głównie z myślą o studentach, ma być przede wszystkim funkcjonalne. Mam wrażenie że macie jakieś zbyt wygórowane wymagania estetyczne.

Przy całej swej wrodzonej uprzejmości doprawdy nie mogę się powstrzymać od złośliwości, że jeśli komuś zależy na estetyce forum to od pogrubiania połowy wiadomości mógłby się powstrzymać.

Nie rozumiem też zdania "co do stylu to nie jest on ładny i to nie jest kwestia gustu". Czyli jeżeli ja twierdzę, że jest ładny, to znaczy, że kłamię, bo ładność forum jest obiektywna? To w takim razie strasznie przepraszam, nikogo okłamywać nie chciałam. Moim skromnym zdaniem: nie, nie jest obiektywna; tak, jest kwestią gustu; na spotkaniu rozmawialiśmy o różnych wyglądach forum, rozważając naprawdę skrajnie różne modyfikacje (najpiękniejszy termin, który udało nam się ukuć, to minimalistyczne fajerwerki), więc widzę, że nawet jeśli sporej ilości osób coś przeszkadza to jeszcze nie znaczy że wszystkim to samo i w sumie każdy ma ochotę modyfikować w inną stronę. Tak więc: proponuję poczekać jeszcze parę dni na opinie innych Bojowników o Estetykę Forum, bo może im się zaproponowany styl nie podoba. Mi jest generalnie bez różnicy.

A w ogóle najlepiej chyba będzie jak po prostu na żywo popróbujemy różne rzeczy np. przy okazji spotkania celem edycji wikipedii.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz Marca 13, 2014, 06:24:11
Wygląd forum został intensywnie omówiony na dwóch ostatnich spotkaniach koła i chciałbym to uznać za zamknięte.

Co do wyglądu to to co można mu rzeczywiście zarzucić to to, że ze względu na swój wiek nie jest zgodny z najnowszymi trendami i osiągnięciami w designie webowym. Ale sprawa ładności jest względna, nie licząc przykładów, gdzie ktoś z premedytacją zrobił coś brzydkiego (widziałem kiedyś taki przykład strony na primaaprilis:) - cała różowa, z nieczytelnymi czcionkami i czytać się tego nie dało). Inna sprawa to jeszcze jeszcze jakość wykonania.

Ale, tak jak mówiłem dobrze byłoby podczas zmian nie przedobrzyć, przytoczony (tak, tak, wiem, że pierwszy lepszy) przykład już ma dużo kolorów i to już może się źle skończyć, czego się boję. We frontendzie jest tak, że jest bardzo cienka granica, taka, że dodasz 1 kolor i już uderza po oczach.

Tak jak mówiłem, najlepiej po pierwsze bieżący layout odnowić. To już będzie duży krok. A dopiero potem w sensownej, spokojnej i w szerokim gronie dyskusji można zastanowić się czy może inny layout jest w miarę sensowny. A czy tak w ogóle to inny cokolwiek zmieni. A też może się okazać, że po zmianie z niebieskiego np. na zielony komuś nie będzie się podobać zielony.

Ale to na pewno potrwa, tego nie można zrobić ani jutro, ani pojutrze, ani nawet za tydzień. A takie reagowanie na hurra, że ktoś coś boldem napisał to jest prosta droga do złego końca forum. Chodzi mi, żeby naprawdę nie zepsuć. Bo w szczególności to my nie mamy tutaj specjalistów od frontendu/grafiki. A bez wprawy w tym to bardzo łatwo o tragiczny efekt.

A co do kalendarza to jest 1 kalendarz. Jest on czasem używany. I to czasem powoduje, że powinien zostać jeśli go ktoś kiedyś jeszcze będzie chciał użyć.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 13, 2014, 06:30:36
tez tak uważam, ale Grzegorz mnie ostatnio bardzo źle zrozumiał(że jak zmiany to więcej wszystkiego - nie to nie mój styl  ::)), wiec postanowiłem bardzo mocno to zaznaczyć żeby dojść do porozumienia. z kwestia gustu chodziło mi o to, ze nawet gdybym nie kierował się swoja ocena forum nie zachęca wyglądem. zaproponowany styl piękny nie jest ale to wyłącznie przykład. a co do nacisku na estetykę to skoro mamy tu spędzać czas to czemu by nie zrobić tak żeby było ładnie.

a co do omawiania, to mi na ten temat niewiele wiadomo, bo spotkania są (jakby specjalnie) o porze w której raczej nikt z 1szsgo roku się nie pojawi.
Oczywiście nie ma co szaleć i robić czegoś na gorąco albo na chwile bo potem to zostanie na zawsze...


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: pjankowski Marca 13, 2014, 08:15:27
Cytuj
Tak jak mówiłem, najlepiej po pierwsze bieżący layout odnowić.
a potem
Cytuj
na żywo popróbujemy różne rzeczy np. przy okazji spotkania celem edycji wikipedii.

Myślę, że tak będzie najlepiej.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 13, 2014, 09:50:07
tylko nie rozumiem co masz na myśli "odświeżyć layout", czyli że poprawić kolory czy układ czy co?


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Chwaścik Marca 13, 2014, 11:01:07
Przydałoby się coś w stylu "ostatnie posty" ze wszystkimi postami chronologicznie, bo te "wiadomości od ostatniej wizyty" są troszkę denerwujące, gdy później szukam ich po całym forum, na dole w "Ostatnio wysłanych" pokazuje się tylko ostatni z postów. To tak z zakresu funkcjonalności.

Zdaje się, że link do tego forum jest na stronie, która ma nas reprezentować. To tak jakby założyć światełka z jednej strony choinki.

Dlatego rzucę też opinie od kogoś z zewnątrz, o wyglądzie forum, z którymi się w zupełności zgadzam - w czterech miejscach na forum jest "zaloguj się". Nie podobał się również umieszczenie shoutboxa, lepiej wyglądałby na dole, bo na górze troszkę niektórych odstrasza i denerwuje.

Co do wyglądu ogólnego, to bardziej podoba mi się propozycja Beho.

Opinia kilku osób nastawionych negatywnie do proponowanych zmian nie zamyka problematycznego dla nich tematu. Niestety w czasie spotkań mam zajęcia, więc nie uczestniczyłam w rozmowach o forum.
Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz Marca 13, 2014, 11:49:54
Pan pjankowski powiedział coś sensownego, co można uznać, że powinno zamknąć już tę dyskusję, bo widzę, że wiele osób zaczęło się z tym zgadzać (a przynajmniej nie kłócić).

Trochę zaczyna tu wiać przesadą, naprawdę, proponuję się opamiętać.
Opinia kilku osób nastawionych negatywnie do proponowanych zmian nie zamyka problematycznego dla nich tematu. Niestety w czasie spotkań mam zajęcia, więc nie uczestniczyłam w rozmowach o forum.
Grubą przesadą jest powiedzieć: negatywnie. A najśmieszniejsze jest sformułowanie "problematycznego". Tu nie jest nic problematycznego, po prostu wiem, czym się kończą nierozważne zabawy z UI i nagłe, nieprzemyślane pomysły na "odmieńmy sobie layout". I wiem, że najważniejszy jest tu zdrowy rozsądek i umiar. I wiem też, że nawet jeśli ileś osób pokrzyczy: zmieńmy layout to może się okazać, że część osób w ten sposób zniechęcimy. Dlatego cały czas zachęcam do spokoju, o wszystkim można dyskutować w innej atmosferze.

O odświeżaniu miałem na myśli, że da się wygooglać aktualny ale dopasowany do nowszych standardów designu.

Powtórzę, że podsumowanie Mra pjankowskiego jest bardzo sensowne. Bo naprawdę, wyliczenie na forum komuś: przydałoby mi się to i to, więc to zrób, nie jest najlepsze. Uwierzcie, lepiej spokojnie kiedyś porozmawiać z człowiekiem. I nic się nie stanie jak to będzie za 2 tygodnie. Ale co najważniejsze: apeluję o rozsądek, bo zaczyna tu się robić jakieś obrzucanie błotem. Dlatego polecam już nie polemizować i po prostu zamknąć temat. Wszyscy już wiemy, że jest chęć zmiany layoutu i nie zapomnimy o tym.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Marca 14, 2014, 12:06:48
Dołączam do frakcji

Bojowników o Estetykę Forum

Toteż przejrzawszy temat, chciałbym się ustosunkować.

Myślę, że styl forum mógłby się zmienić.

Zgadzam się w 100%.

Aczkolwiek nie powiedziałabym że ładniejszy od tego teraz.

Ładniejszy. Choć fakt faktem - o to nie trudno.

Chodzi mi, żeby naprawdę nie zepsuć.

Nie ma czego. Okej, moglibyśmy wszystko pisać Comic Sansem.

spotkania są (jakby specjalnie) o porze w której raczej nikt z 1szsgo roku się nie pojawi.

Tu z kolei zgodzić się nie mogę. Ten Doodle (http://doodle.com/z29eapc4g4hk45b2) służył właśnie do tego, żeby wypracować najlepszy termin. Dotychczas na spotkania koła nie chodziło tyle osób, więc nie było podobnego problemu. A podejrzenie, że działo się to intencjonalnie, jakoby termin ustalano na podstawie spisku uważam za niestosowne.

Planujemy jednak coś zmienić, może wprowadzić jakąś rotację, może przesunąć spotkania w środę na wcześniejszą godzinę (14? 16?).

Nie podobał się również umieszczenie shoutboxa, lepiej wyglądałby na dole, bo na górze troszkę niektórych odstrasza i denerwuje.

O to wojuję od tygodnia!

Pan pjankowski powiedział coś sensownego, co można uznać, że powinno zamknąć już tę dyskusję

Chyba jeszcze nie powinniśmy jej zamykać, powstał jakiś dialog, więc można go rozwinąć.

Wszyscy już wiemy, że jest chęć zmiany layoutu i nie zapomnimy o tym.

Właśnie dlatego nie jestem przekonany, czy opcja

I nic się nie stanie jak to będzie za 2 tygodnie.

trochę się z tym nie gryzie, bo w końcu zgodzimy się wszyscy i w tym pogodnym nastroju wrócimy do codziennej egzystencji zapomniawszy o stylu forum, bo to było dawno temu... Dlatego apelowałbym, żeby kontynuować w tym temacie dyskusję, może poszukać jakichś motywów na forum, które można by wprowadzić? Nie mówię, że musimy robić rewolucję marcową, ale czemu nadchodząca wiosna i towarzyszące jej zmiany w przyrodzie nie miały być dorównane (a może prześcignięte!) przez zmiany na forum?


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 14, 2014, 12:31:30
Przydałoby się coś w stylu "ostatnie posty" ze wszystkimi postami chronologicznie, bo te "wiadomości od ostatniej wizyty" są troszkę denerwujące, gdy później szukam ich po całym forum, na dole w "Ostatnio wysłanych" pokazuje się tylko ostatni z postów. To tak z zakresu funkcjonalności.
Umm, nie rozumiem - nie jest teraz tak że klikasz i możesz przejść do odpowiednich postów?

Cytuj
Zdaje się, że link do tego forum jest na stronie, która ma nas reprezentować. To tak jakby założyć światełka z jednej strony choinki.
Racja. Wycofuję się.

Tylko jedna uwaga - jak będziecie szukać jakiegoś konkretnego stylu to paczajcie czy wspiera język polski. Ten Lucid Dreams jest ładny, ale nie wspiera, więc go włączać nie będę. Chyba że ktoś ma ochotę dopisać tłumaczenie.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 14, 2014, 04:35:04
No z tą choinką to złe porównanie bo każdy tak robi  ::)
Co do stylu to myślę, że przy okazji wikicośtamtonu można zrobić takie coś, że kto chce ten coś zaproponuje (tj przyniesie link ze sobą) i wybierzemy i na miejscu się wgra (to jest kilka minut pracy, wiem że potem będzie trzeba to dopracować czy coś ale już będzie konkret).

I aż sprawdzę ile trwa aktualizacja z 1.1 na 2.0 w praktyce

Dobrze sprawdziłem (na czystym forum z identycznej wersji) aktualizacja przebiega właściwie sama do wersji 1.1.19 potem trzeba zainstalować large update 2.0.7 co też idzie bez większych problemów na serwerze na którym zawsze coś nie działa.
Nie wiem jak z simple portal bo po upgrade nie był włączony ale to chyba nie jest tu dużym problemem żeby to ustawić.
Ogólnie jakieś 30 minut roboty + backup.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 14, 2014, 07:53:07
Nie będę udawać, że tak z miejsca wiem jak to zrobić... Ponieważ nie udało mi się ogarnąć w ciągu 5 minut, na razie to odłożyłam. Rozumiem, że dla niektórych to paląca sprawa, więc jak komuś się bardzo spieszy to może mi napisać tutorial krok po kroku co mam zrobić, to wtedy zrobię. Generalnie jeśli Tobie zajęło pół godziny to mi pewnie zanim ogarnę zajmie 1 h albo i więcej, więc zajmę się tym po terminie projektu z modelowania molekularnego - czyli w poniedziałek. Mam nadzieję, że przez ten czas nie pojawią się tu hordy kandydatów, którzy uciekną na widok brzydoty forum ;)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Chwaścik Marca 14, 2014, 08:29:06
Jak coś to nie musisz robisz wszystkiego sama  :) . Jak dasz prawa Beho na czas robienia zmian (na wikihaton), to pewnie chętnie pomoże, a ty nie będziesz musiała się męczyć z tym.
Czyż nie Behoston?


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 14, 2014, 08:35:29
nope, wolał bym nie dostawać za dużo praw  ;D, przede wszystkim zrobił bym backupa całej strony żeby się gdzieś w tle ściągał/zapisywał bo jednak taki przeskok może nie być w 100% bezpieczny (przynajmniej dla portalu simple portal który po upgrade nagle się odinstalował).
Sama aktualizacja forum to ściągnięcie tego upgrada:
http://download.simplemachines.org/ (http://download.simplemachines.org/)
wypakowanie go do katalogu ze stroną i wklepanie nazwastrony/upgrade.php


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Marca 14, 2014, 08:45:58
Co do stylu to myślę, że przy okazji wikicośtamtonu można zrobić takie coś, że kto chce ten coś zaproponuje (tj przyniesie link ze sobą) i wybierzemy i na miejscu się wgra (to jest kilka minut pracy, wiem że potem będzie trzeba to dopracować czy coś ale już będzie konkret).


Dobra myśl. Ale po przejrzeniu dostępnych motywów, muszę przyznać się do błędu, bo napisałem wcześniej, że trudno będzie coś zepsuć.

Oj, myliłem się. Oj, jak [1] (http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=download;lemma=1524;id=9125;image) bardzo [2] (http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=download;lemma=1549;id=9254;image) się [3] (http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=download;lemma=2132;id=12304;image) myliłem [4] (http://custom.simplemachines.org/themes/index.php?action=download;lemma=1120;id=7424;image)!


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 14, 2014, 09:59:31
Ok, backup chyba wiem jak zrobić. Ale katalog strony to ja nawet nie wiem gdzie siedzi... Jeżeli nikt nie chce praw admina ani żaden aktualny admin nie ma ochoty apgrejdować teraz stylu to tak jak mówiłam - wytrzymajcie jeszcze parę dni ;)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 15, 2014, 06:17:45
upgrejdować trzeba skrypt strony, tego z poziomu admina się chyba zrobić nie da, trzeba "fizycznie" wgrać pliki na serwer. Ciekawe gdzie to forum w takim razie stoi  ;D może się okazać, że u jakiegoś byłego studenta...

Brakuje opcji wyświetlania administracji forum i moderatorów. Brakuje przycisku oznacz jako przeczytane i najnowsze wątki czy coś takiego jak tu, żeby wyświetlało listę a nie szczegóły
http://forum.pcformat.pl/search.php?action=getnew (http://forum.pcformat.pl/search.php?action=getnew)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: gosiak Marca 20, 2014, 07:41:02
Forum zostało przeniesione na serwery MiM. Jeśli dobrze pamiętam to operację przeprowadzał Maciek Szymkiewicz, ale nie dam za to głowy (maciosz nie pamiętasz może?). Więcej informacji prawdopodobnie możecie uzyskać od Alberta którego dużo ludzi wie jak złapać (Ramidas?)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 20, 2014, 04:25:10
Nie pamiętam, czy Maciek maczał w tym palce, ale faktem jest, że wie, że forum stoi na duchu. Ja się nie chcę do nikogo odzywać w tej sprawie (nie to, że się obraziłam ;) ), bo nie rozumiem języka, którym admini do mnie mówią i chyba będzie lepiej, jeśli zajmie się tym ktoś, kto to bardziej ogarnia ;)

Lud domaga się przesunięcia shoutboxa na dół, czego nie umiem uczynić, ale umiem stworzyć nowy na dole i usunąć stary. Na razie wykonałam pierwszą część planu i mamy dwa shoutboxy. Moim zdaniem shoutbox na dole prezentuje się słabo, i w ogóle jest słabszy, ale czekam na wasze opinie, czy na pewno usuwać ten z góry. A jeśli tak, to czy zostawić żeby ten nowy wyświetlał się na wszystkich stronach.

Ktoś pisał o tym, że nie wiadomo, kto jest adminem etc. - dodałam taki panel z lewej strony, obczajcie czy jest spoko.Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz Marca 20, 2014, 05:54:54
Krótko odpowiem:
Mi bardziej się ten na górze shoutbox podoba. Choć można mieć dwa i każdy mógłby prowadzić rozmowę w tym shoutboxie, który bardziej lubi:)

Co do panelu z adminami to jakoś tak dziwnie się prezentuje: powoduje, że strona główna jest bardziej zawalona różnymi boxami. Jak dla mnie to mogłoby go tam nie być, ale nie wiem jak innym się podoba.

Z tym forum to jest chyba trochę bardziej skomplikowane niż tylko fakt, że jest postawione na duchu. Będę pisać do osób bardziej wtajemniczonych w to co się z tym forum dzieje.

Edit: przeoczyłem fakt, że Maciosz tu pyta o wywalenie dolnego shoutboxa ze wszystkich stron: zdecydowanie on powinien być obecny tylko na głównej.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 20, 2014, 06:13:48
Skoro to taki problem, to czy nie łatwiej zrobić backup i forum postawić na nowo w jakimkolwiek wiadomym miejscu?


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 21, 2014, 08:18:12
Można w ustawieniach forum dać czas wojskowy na domyślny (24h)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 29, 2014, 07:23:23
Vartex źle się u mnie wczytuje (na rogach zaokrąglonych siedzą kwadratowe dopełnienia w kolorze białym).
ClearMind2 moim zdaniem jest najlepszy, bez wodotrysków, animacji, zbędnych belek, kresek, pasków, chmurek...
Można ew kolorystykę zmienić i usunąć teksturę tła jak komuś wadzi. Ale mimo że to ciemny motyw to oczy się nie męczą bo główna część na którą się patrzy jest dosyć jasna i stonowana.
Jak coś to można sobie przegląd motywów zrobić na knarf.keed.pl/smf tylko konto założyć albo pisać na PW o pasy do konta admina i wgrywać nowe.


edit:
ktoś (znaczy się maciorz lub Marcin) mogli by wrzucić ten backup na wyżej wymienioną stronę i zobaczyć co się stanie  ::)


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 10:26:12
Ojej, ostatnio rozwinęła się bardzo sympatyczna tendencja rozmawiania za pomocą gifów i innych grafik internetowych, ale w ten sposób, że link siedział dyskretnie w texcie. A teraz linków nie widać :( I nie wiadomo, kto kiedy jakiś obrazek wkleja, co odbierze urok naszym rozmowom. Forum jest teraz bardzo ładne, ale to jedno pytanie mnie nurtuje: czy da się to zmienić?...


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 10:32:04
Dobra, na pewno się da, ale później popróbuję, bo pierwsze podejście podkreśliło wszystkie odnośniki oprócz tych ktore potrzeba :P


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz Marca 31, 2014, 10:38:43
Jak tak patrzę na posty tu to czy dałoby się zrobić jakoś tak, żeby posty nie miały skrola, który nie bardzo działa, a zajmuje miejsce?


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 10:53:08
Jaki skrol?

Chwilowo jedyne co umiem zrobić to zmodyfikować wszystko, co jest linkami, w związku z czym na stronie głównej nagle pełno się pojawiło podkreśleń. W texcie ładniej wyglądają na niebiesko, no ale ponieważ wszystko potem tak wygląda więc to trochę słabe. Chwilowo tak zostawię, ale jeszcze pokombinuję jak oddzielić linki w texcie od innych.

edit: Kurczę! To jednak nie działa. To wrócę do poprzedniego stanu i później posiedzę.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 03:41:39
Mogą być takie granatowe wszędzie? Jakaś słaba w tym jestem, nie umiem zrobić, żeby odróżniał linki we wiadomościach od linków na forum, w stylu linków do tematu/osoby/cytowania postu etc., sorki :P Na razie wydaje mi się, że takie granatowe nie wyglądają źle. Ale jak wyglądają to zmienię.

edit: nie granatowe, tylko zielone, tak chyba bardziej pasuje, nawet jeśli na codzień nie kojarzy się z linkiem.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 04:25:16
A spróbuj jasny zielony.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 04:40:43
Jasny był moim zdaniem za jasny, ale może próbowałam niewłaściwe jasne. Za godzinę / dwie (albo może pod wieczór) jeszcze mogę poeksperymentować z kolorami i przedyskutujemy co jest ładniejsze.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 04:50:33
też mogę trochę poeksperymentować jak mi ktoś da taką opcję, ale od jutrzejszego dnia. 


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 05:45:36
Ale mówiłeś, że nie chcesz admina, czy mam rozumieć, że zmieniasz zdanie? Przyznawanie admina to nie takie hop siup, wolę się upewnić ;)

edit: nie wiem czemu niektóre linki (i to właśnie te dyskretnie pochowane w texcie, na których mi zależy) nie są zielone, a niektóre są o_O można by pomyśleć, że wpisanie po chamsku koloru w a:link w .css załatwi sprawę...


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 05:52:39
Myślałem raczej o podesłaniu aktualnego stylu żebym sam przy nim pomjstrował na swoim forum a przy okazji zobaczymy jak się prawuje na 2.x


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Grzegorz Marca 31, 2014, 05:53:20
Jaki skrol?

Co do skrola to chodzi mi o to, że część postów ma z boku takiego skrola: http://i.imgur.com/9SaGdIW.png. (http://i.imgur.com/9SaGdIW.png.)

A jeszcze jedno, to znaczy dwa:
- czy da się zmienić kolorek tych ikon na głównej stronie, które mówią, że mam coś nieprzeczytanego (takie z trójkątem i kreską) (ponoć to jest w pudle krzyku ale nie odnalazłem tego),
- oraz czy da się zmienić aby te belki w boxach na głównej stronie aby po najechaniu myszą nie zmieniały koloru?


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 05:55:17
Uważaj Grzegorzu bo zaraz dostaniesz od Marcina po głowie. Ikonki są już znanym problemem (podobno ostatnia strona historii pudła krzyku).

Scrolli ja nie mam, a podświetlają się wszystkie prócz tego "studenci". Dziwne...


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: maciosz Marca 31, 2014, 06:08:22
podświetlają się wszystkie prócz tego "studenci". Dziwne...

W ogóle jakoś randomowo reaguje czasem to forum - mi się podświetlają wszystkie oprócz Koła Naukowego :D Ale też zwróciłam na to uwagę, jak by się dało to warto by zmienić.

Też nie mam skroli. Dziwne.

Styl mogę podesłać, oczywiście.

Generalnie dziś tak sobie wchodzę na to forum i myślę: ojej, jakie to ladne :D Aż chce się po tym chodzić. Przy starym jakoś nie zauważałam, że coś jest nie tak, ale teraz zdecydowanie doceniam zmianę.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Marca 31, 2014, 06:09:07
Podświetlanie załatwione.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 06:15:23
Na szybko ale myślę, że ujdą.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Marca 31, 2014, 06:22:07
Nie w tym leży problem, grafiki już dawno by były, ale nie da się ich łatwo podmienić.

EDIT: Choć rzeczywiście są okej.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 06:25:38
Acha, mówiłem że nie doczytałem.
Jak się nie da? Wszystko się da. Tylko dostępu do ftp nie ma więc trzeba by wgrać styl raz jeszcze z wgranymi ikonkami. Ale poczekajmy na pelen zestaw grafik, może coś jeszcze brakuje.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Marca 31, 2014, 06:29:35
Ach, może pokażę, w czym problem, wgrywając grafiki tego stylu.

EDIT: Z pozoru wszystko w porządku, ale tylko z pozoru. Brak grafiki przy nowych postach. Stąd uznałem bardziej stosowne prowizoryczne rozwiązanie z podmienieniem bieżących grafik starszymi.


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 06:32:29
Dobra to jutro to ogarnę żeby działało i nie brakowało graik


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Marcin Marca 31, 2014, 06:34:34
O, świetnie!


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Marca 31, 2014, 06:40:01
Ale wtedy by się perm adma/moda/pliki stylu


Tytuł: Odp: Wygląd forum, mniej wodotrysków i nieużywanych okienek.
Wiadomość wysłana przez: Behoston Kwietnia 01, 2014, 06:12:58
Znalazłem gdzie jest pies pogrzebany. (http://youtu.be/ShPzHOjYwKk)
Czemu nie ma ikon. Mianowicie style mają foldery osobno do ikon i osobno do grafik z napisami (w tym wypadku brak katalogu polish jest english). Po zmianie języka forum na eng powinno grać. Z dostępem do FTP to 30 sekund roboty skopiować/zmienić nazwę.
Ale tego nie mamy... Nie wiem jak to wygląda od strony panelu, co można zmienić na 1.1.x a czego nie.
___
PS
na tureckiej wersji też zadziała :D
______
PPS
Mam już na dysku brakujące obrazki ale są niebieskie, więc przerobię je jutro (jak jakiś lab będzie wolny - nie sondze) albo w czwartek.
Mają być bardziej prostokątne niż okrągłe nie?


SimplePortal 2.3.1 © 2008-2009, SimplePortal