Ur. 1969. Wydal tomiki poezji: "Dorastanie do snu"
(1991), "Krajobraz w polusmiechach"
Jest wspolautorem antologii "Wszystko co moje nosze z soba" (1992). Swoje wiersze publikowal m. in. na lamach "Magazynu Literackiego", "Krzywego Kola Literatury", "Enigmy", "Donosiciela Studenckiego" i "Podniebienia". Prowadzi w "Stodole" Klub Poetycki "To byl naprawde fascynujacy wieczor", w ktorym wspolredaguje klubowy tygodnik "Proba Atmosfery" i arkusze poetyckie. Kieruje dzialem recenzji w "Magazynie Literackim".
Pisze prace magisterska na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracuje jako dziennikarz w prasie lokalnej.
Ur. 1975. Jak kilka innych osob w naszym Klubie nalezy do sympatykow poezji, sama natomiast nie pisze, dzieki czemu ma zdrowsze spojrzenie na wiele spraw.
Janusz Danecki jest profesorem, wykladowca w Zakladzie Arabistyki i Islamistyki w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego, autorem wielu prac poswieconych kulturze islamu i swiata arabskiego, prac dotyczacych jezyka i jezykoznawstwa arabskiego, literatury arabskiej, zagadnien historycznych, filozoficznych, religijnych i politycznych, tlumaczem z jezykow europejskich ksiazek dotyczacych tej dziedziny (ostatnio Albert Hourani "Historia Arabow", MARABUT, Gdansk 1995; Bernard Lewis "Arabowie w historii", PIW, W-wa 1995).
Dokonal licznych przekladow z literatury arabskiej, m. in. w tomie "Siedem kasyd staroarabskich. Mu'allaki", PIW, W-wa 1981; "Klasyczna poezja arabska. Poezja epoki Abbasydow VIII-XIII w.", LSW, W-wa 1988; 'Mahomet, madrosci Proroka", DIALOG W-wa, 1993.
Jest takze autorem podrecznikow akademickich, takich jak: "Wstep do dialektologii jezyka arabskiego" Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, W-wa 1989; wybor tekstow do nauki arabskiego "Przygody Sindbada Zeglarza", DIALOG, W-wa 1994 i ostatnio wspanialej, obszernej, a takze nowoczesnej "Gramatyki jezyka arabskiego", DIALOG, W-wa 1994.
Absolwent filologii arabskiej, adiunkt w Zakladzie Arabistyki i Islamistyki w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W roku 1992 obronil prace doktorska na temat motywu smierci w dawnej literaturze arabskiej, teraz ma juz gotowa rozprawe habilitacyjna (w wieku 31 lat!).
Zajmuje sie literatura arabska przedmuzulmanska i z okresu wczesnego islamu, mniejszosciami muzulmanskimi w Europie, tlumaczy poezje i proze arabska, pisuje recenzje literackie. Jest autorem wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, a takze m.in. monografii "Arabia Magica. Wiedza tajemna u Arabow przed islamem" (Dialog, W-wa 1993). W druku antologia modlitw muzulmanskich oraz antologia poezji staroarabskiej.
W 1995 zostal stypendysta Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej.
Ur. 1977. Wyrozniona na Lodzkiej Wiosnie Poetow i Warszawskiej Jesieni Poezji w 1994 r.
Obecnie uczy sie w LXIX LO w Warszawie.
Ur. 1975. Zadebiutowala w 1993 roku tomikiem poezji zatytulowanym "Pantomima kreski", w tym roku ukazal sie jej klubowy arkusz "Bez tytulu". Publikowala m.in. w "Enigmie". Absolwentka XXXVII LO im. J.Dabrowskiego w Warszawie.
Hatif Janabi (wedlug poprzedniej pisowni: al-Dzanabi) jest poeta, pisarzem, tlumaczem i pracownikiem Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Urodzil sie w poblizu Babilonu w Iraku. Bedac studentem arabistyki na Uniwerytecie Bagdadzkim, w 1970 roku zadebiutowal w prasie. Podczas studiow z powodu bankructwa ojca musial zarabiac na zycie handlujac na ulicach i w kawiarniach Bagdadu papierosami i bielizna. Po studiach pracowal jako nauczyciel literatury arabskiej w Kirkuku na polnocy kraju. Wladze irackie udaremnily poecie opublikowanie dwoch tomikow poezji, totez w 1976 r. opuscil ojczyzne w sierpniu i od tamtej pory z przyczyn politycznych pozostaje poza krajem.
W 1979 r. otrzymal tytul magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, a w 1983 r. doktoryzowal sie w zakresie teatrologii. Od roku 1979 pracuje w Zakladzie Arabistyki i Islamistyki na Uniwersytecie Warszawskim.
W latach 1985-1988 byl wykladowca literatury arabskiej i dramatu na Unimerytecie Tizi-Ouzu w Algierii. W latach 1993-1994 Visiting Scholar w Indiana University w USA.
Jest laureatem kilku nagrod m.in.: Nagroda XIV Miedzynarodowego Listopada Poetyckiego w Poznaniu za najlepsza ksiazke roku 1991 r. za "Dzikie Kontynenty", Nagroda The University of Arkansas: Press Annual Award for Literature za najlepsza ksiazke roku 1995 z literatury obcej za "Pytania i ich przypisy 1972-1994" - wybor wierszy.
Hatif Janabi publikuje swoje utwory w jezyku arabskim i polskim, wiele z nich zostalo przetlumaczone na inne jezyki, m.in. na angielski, francuski, dunski i czeski.
Opublikowal m.in. nastepujace ksiazki: "Ksiega Wschodu", Iskry, 1983; "Rozbite wiersze", tlum. Jan Leonczuk, KAW, Bialystok 1988; "Dzikie kontynenty", tlum. Jan Leonczuk, SDK., Warszawa 1991; "Pyl gazeli", tlum. Hanna Jankowska i Malgorzata Szyburska, DIALOG, Warszawa 1992; "Questions and Their Retinue", wiersze wybrane, tlum. na angielski: Khaled Mattawa, The University of Arkansas, 1996; "Teatr arabski", DIALOG, Warszawa 1995; "Aniolowie milosierdzia", tlum. Marek M.Dziekan, SWIAT LITERACKI 1995.
Ur. 1970. Debiutowala w pismie "Enigma" (1992), jej wiersze byly prezentowane na antenie Polskiego Radia. W tym roku wydala tomik pt."Golani". Pracuje w Agencji Reklamowej IP POLSKA.
Absolwent Wydzialu Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Debiutowal arkuszem wydanym przez Klub Poetycki "To byl naprawde fascynujacy wieczor" (1994), wydal ostatnio tomik "Sny fiolkow" (1995). Jego wiersze publikowane byly na lamach "Podniebienia", "Uniwersytetu" i "Krzywego Kola Litera tury".
Urodzila sie w Goldapi.
Absolwentka Wydzialu Filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Pisze doktorat i pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyzszej Szkole Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.
Debiutowala tomikiem "Sacra conversazione" (Suwalki, 1992), za ktory otrzymala wiele bardzo prestizowych nagrod, m.in. "Czasu Kultury" (1993) za najlepszy debiut, nagrode Fundacji im. Koscielskich za rok 1993 i nagrode im. Kazimiery Illakowiczowny za ten sam rok. W 1995 roku otrzymala "Krysztal Vilenicy" w Slowenii.
Redaktor "Czasu Kultury".
Jest historykiem sztuki.
Wydala trzy arkusze poetyckie: "Biblia pauperis" (OKO, W-wa 1990), "Powrot" (OKO, W-wa 1992) i "Mistrzyni masek" (ZLP, W-wa 1992).
Nie chce wydac duzego tomiku - twierdzi, ze najwazniejsze sa bezposrednie spotkania z odbiorcami w trakcie np. wieczorow autorskich.
Redaktor "Magazynu Literackiego".
Studiowal na Wydziale Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego.
Jest laureatem licznych konkursow poetyckich, m.in. konkursu im. K.K. Baczynskiego w Lodzi, jego wiersze prezentowane byly w programie I PR w cyklu "Wszystko jest poezja". W Klubie Poetyckim "To byl ..." wspolredaguje i sklada klubowy tygodnik "Proba Atmosfery". Wspolpracuje z "Magazynem Literackim".
Debiutowal tomikiem "Budda jest kobieta" w roku 1992, w przygotowaniu kolejny tomik, ktory ma byc wydany w Lodzi przez Stowarzyszenie im. K.K. Baczynskiego.
Absolwent Wydzialu Rzezby warszawskiej Akademii Sztuk Pieknych. Studiowal w latach 1984-89 u profesorow Gustawa Zemly i Stanislawa Kulona. Dyplom w roku 1989 w pracowni Grzegorza Kowalskiego.
Urodzila sie 27 grudnia 1972 roku (ale to tylko dlatego, ze moja Mama postanowila umyc tego dnia podloge...).
Ukonczyla XVII Liceum Ogolnoksztalcace im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Warszawie (w tamtych czasach uwazano je za zrodlo opozycyjnej zarazy i rzeczywiscie takie bylo, na moje i innych szczescie).
Wlasnie konczy studia na Uniwersytecie Warszawskim i pisze prace magisterska z dziedziny literatury arabskiej w Zakladzie Arabistyki i Islamistyki Instytutu Orientalistycznego.
Pisze dla czasopism zwiazanych z Fundacja "Wyzwania", takich jak "Forum Gazet Szkolnych", czy nowe pismo dla mlodziezy pod probnym tytulem "Tygodnik".
Jak kazdy stuprocentowy domator uwielbia podroze, bo mozna po nich wrocic do domu. (Najwiecej nauczyl mnie pobyt na stypendium w Tunezji, m.in. tego, jak przezyc miesiac, zywiac sie wylacznie ostra papryka.)
W wolnych chwilach, kiedy juz nie moze czytac ani pisac, bo oczy odmawiaja jej posluszenstwa, szkoli psy.
Ur. 1969. Wieloletni student prawa na Uniwersytecie Warszawskim.
Zwiazany ze Staromiejskim Domem Kultury w Warszawie, nalezy do grupy poetyckiej Konfederacja Poetow Niezdecydowanych, laureat ogolnopolskich konkursow poetyckich. Wydal nastepujace zbiory poetyckie: "Biedronka nad biedronkami - spektakl poetycki" (Warszawa 1990), "Pajaki dla Gosi" (SDK, W-wa 1991), "Jednego mniej..." (SDK, W-wa 1992). W przygotowaniu kolejny zbior wierszy pt. "Zly erotyk".
Urodzila sie w 1971 w Andrychowie. Absolwentka Wydzialu Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, pracuje w Instytucie Hodowli i Aklimatyzacji Roslin w Radzikowie. Debiutowala tomikiem "Idac pisze siebie" (1993), potem wydala w Klubie arkusz poetycki "Milczenie" (1994).
Ur. 1970 w Radomiu. Studiuje psychologie na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutowala w miesieczniku "Kontakt" (1990). Wydala z siebie tomik pt. "Wiersze wyrwane" (WKMS, 1993). Ostatnio nie wyrywa, wypadaja same.
Ur 1971. Pisze prace magisterska na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Debiutowal na lamach "Donosiciela Studenckiego" (1993), wydal w Klubie arkusz poetycki "Przypuszczenie". Redaktor naczelny klubowego kwartalnika "Proba Atmosfery bis", byly naczelny tygodnika "Proba Atmosfery".
O.
Asolwent Wydzialu Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego, teraz na studiach doktoranckich na tym samym Wydziale. Pracuje w redakcji "Pentliczka". Publikacje w prasie, "Enigma" (1992), w Klubie arkusz poetycki pt. "Erotyzjak" (1994).
Absolwentka Wydzialu Rzezby warszawskiej Akademii Sztuk Pieknych.. Dyplom w roku 1990. Wystawy indywidualne (m.in. w galerii "Pokaz" 1994) i zbiorowe.
Absolwentka iranistyki i arabistyki w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Teraz pisze doktorat w Zakladzie Islamu Europejskiego.
Debiutowala tomikiem
W Klubie Poetyckim "To byl ..." wspolredaguje i sklada klubowy tygodnik "Proba Atmosfery", kwartalnik "Proba Atmosfery bis" oraz arkusze poetyckie. Wspolpracuje z "Magazynem Literackim".
Kontakt w Internecie:
Wspolpracownik organizacji anarchistycznych, student III-go roku w Instytucie Stosowanych Nauk Spolecznych na Uniwer-sytecie Warszawskim, pracuje w jednym z warszawskich hoteli.
Publikowal w niezaleznej prasie lewicowej ("Tygodnik Antyrzadowy", "Syndykalista", "Akcja Bezposrednia") i w antologii "Wszystko, co moje, nosze z soba" (1992). Jest autorem niepublikowanego dramatu "New Kordian".
Anna Sobolewska
Ur. 1971. Studiuje psychologie na Uniwersytecie Warszawskim.
Debiutowala wydanym okazyjnie w 1994 roku arkuszem "Przed pierwszym krzykiem".
Zapalony (napalony?) student IV roku sinologii w Instytucie Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego; od roku przebywa na wymarzonym stypendium jezykowym w Chinach - jest wiec cisza i spokoj.
Debiutowal w 1994 arkuszem klubowym "Drzenie powietrza", publikowal w "Uniwersytecie".